Kehittämisryhmät

Olet täällä

 

Hyvinvoiva Amis kehittämisryhmä

Ryhmän sihteerit
Susanna Ågren                   SAKU ry
Ville Virtanen                       SAKU ry

 

Jäsenet

Ahokas, Minna                        Jyväskylän koulutuskuntayhtymä
Borremans, Erwin                   Invalidisäätiö
Bovellan, Miia                         Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
Grekula, Milka                         Raahen koulutuskuntayhtymä
Hasia, Päivi                              Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä
Hirsikoski, Riitta                     Satakunnan koulutuskuntayhtymä Sataedu
Hovi, Satu                                Turun kaupunki
Huttunen, Johanna                 S. ja A. Bovalliuksen säätiö
Karjalainen, Mari                     Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä
Ketonen, Hannu                      Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä
Korhonen, Sirpa                     Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä
Kovanen, Jaana                      Etelä-Savon Koulutus Oy
Körkkö, Veli-Pekka                 Koulutuskuntayhtymä Tavastia
Lehto, Timo                             Keski-Pohjanmaan koulutusyhtymä
Leva, Raili                               S. ja A. Bovalliuksen säätiö
Murtorinne, Riitta                   Koulutuskeskus Salpaus- kuntayhtymä
Möller-Välinen, Sari                Invalidisäätiö
Niva, Anni                               Tampereen Aikuiskoulutuskeskus
Rissanen, Hannele                 S. ja A. Bovalliuksen säätiö
Ristlakki,Riitta                         Helsingin kaupunki'
Toivola, Eeva                           Kiipulasäätiö
Turtiainen, Janne                    Helsingin kaupunki
Törn, Monika                           Turun kaupunki
Vaattovaara, Minna                 Savon koulutuskuntayhtymä
Valjakka, Pia                            Helsingin kaupunki
Vauhkonen, Kaija                    S. ja A. Bovalliuksen säätiö
Vihottula, Marjaana                 Länsirannikon koulutus Oy WinNova
Vilhu, Oihonna                         Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
 

Opiskelijoiden kulttuuritoiminnan kehittämisryhmä

Sihteeri
Terhi Lehmussaari                    SAKU ry

Jäsenet

Aholaakko, Juho                     Kiipulasäätiö
Ampula, Hanna                       Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä
Eerikäinen, Merja                    Helsingin kaupunki
Eerola, Maija                           Koulutuskeskus Salpaus- kuntayhtymä
Haapaniemi, Teemu                Keski-Pohjanmaan koulutusyhtymä
Hakala-Kosunen, Sirpa           Savon koulutuskuntayhtymä
Hakuli, Juhani                          Kanneljärven kansanopiston kannatusyhditys ry
Hiltunen, Tarja                          Itä-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä
Huotari, Mira                            Jyväskylän koulutuskuntayhtymä
Jousiaho, Janne                      Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Kivistö, Ari                               Seinäjoen koulutuskuntayhtymä
Lappalainen, Sanna                Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä
Luomi, Tomi                             Ylä-Savon koulutuskuntayhtymä
Poussu, Arto                            Oulun seudun koulutuskuntayhtymä
Sorjonen, Maarit                      Invalidiliitto
Tamio, Tarja                              S. ja A. Bovalliuksn säätiö
Widenoja, Pekka                      SASKY koulutuskuntayhtymä
Wiikari, Leena                          Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia

 

Liikunnan kilpailutoiminnan kehittämisryhmä

Sihteeri
Miia Uskalinmäki                       SAKU ry

Jäsenet
Järvinen, Tea                             S. ja A. Bovalliuksen säätiö
Keski-Oja, Leila                         Keski-Pohjanmaan koulutusyhtymä
Lehtola, Terhi                             Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä
Merikanto, Pekka                       Koulutuskeskus Salpaus- kuntayhtymä
Mierlahti, Aaron                          Raision koulutuskuntayhtymä
Salmela, Esa                              Turun kaupunki
Siitari, Matti                                 Hyria Koulutus Oy
Sillanpää, Petra                          Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia
Tolvanen, Asko                           Etelä-Savon Koulutus Oy
Utriainen, Sirpa                           Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä
Väisänen, Eila                             Kajaanin kaupunki

Viestinnän kehittämisryhmä

Sihteeri
Sari Mantila-Savolainen               SAKU ry

Jäsenet
Auvinen, Marika                         Etelä-Savon koulutus Oy
Hakala-Kosunen, Sirpa             Savon koulutuskuntayhtymä
Katajamäki, Katja                       Skills Finland ry
Korpi, Maria                                Helsingin seudun kauppakamari
Uski, Jonna                                 Koulutuskeskus Salpaus -kuntayhtymä
Vastamäki, Heli                           Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä Keuda
Virtanen, Johanna                      Satakunnan koulutuskuntayhtymä Sataedu